Blog Yazılarımız

 • Çocuk Kışlık Saç Kesimi

  Çocuk kuaförü Bebek Ve Çocuklarda Kışlık Saç Kesimi nasıl olmalı?

  Çocukların kışında saç kesimi ihtiyacı olduğu için çocukların saç bakımı ve düzenli bir görünüme sahip olmaları gerektiği gibi okul döneminde de bakımlı ve kışlık bir saç kesimi yapılması gerekir, yazın çocukların hava sıcaklığından dolayı sık sık saç kesimleri yapılır bu durumu kışında sağlık açısından yine yapılmalıdır,

  Kışın ev ortamında hava şartları soğuk olduğu için kombi ve kalorifer sıcaklığı normalin üzerinde tutuyoruz, sebebi ise evimizde çocuklarımız olduğu için. Peki bu sıcaklık değerlerinde kış şartlarından dolayı saç kesimi yapılmamış saçı uzamış bir bebek yada çocuk yazın yaşadığı sıcak ortamda gibi tekrar terlemeye başlayacaktır.

  Kışın terlemesi yaza göre daha sıkıntılı bir durum terlediğinde bir soğuk hava ile karşılaşması çok hızlı hasta olmalarına neden olacaktır. Yine okula giden veya dışarı çıkan bir çocuk, kırk kat giysilerle sarılıp giydirildiğinde saçı da kıştan dolayı kesilmemiş ve uzun ise o giysilerin içinde yazın terlediğinden daha hızlı ve çok terleyecektir ve hasta olmaları an meselesi olur.

  Peki kış şartlarına göre bir çocuğun saçı nasıl kesilmeli yaz saçları oldukça kısa ve neredeyse birçok çocuğun saçının her yeri 3 numaraya yakın hatta bazı bölgeleri 0-1 numaraya kadar kısaltılıyor bu saç kesim modelleri yaz için uygun olabilmekte, kışın bir çocuğun saçı bir veya 2 parmak uzunluğunda kesilerek model verilmesi ve saçın ön kısımları kısa tutulabilir, kulak üstü dediğimiz sağ ve sol yanları da biraz daha kısa olabilir, bu kısalıktaki bir çocuk terleme oranı düşük olacaktır.

  bebek berberi çocuk berberi çocuk kuaförü